• 0(252) 612 69 91

HEMEN ALAN ADINIZI KAYDEDİN, İNTERNETTEKİ YERİNİZİ ALIN

Öne Çıkan Alan Adları

Alan adınızın bir marka olabileceği gerçeğini unutmayın. Kısa, akılda kalıcı, rahat yazılabilir ve okunabilir olması, web sitenizin ve projelerinizin geleceği açısından önemlidir..

45 TL / yıllık
55 TL / yıllık
52 TL / yıllık
52 TL / yıllık

ALAN ADI FİYATLARI

UZANTI KAYIT YENİLEME TRANSFER EN AZ YIL
com 45 TL 45 TL 45 TL 1
net 55 TL 55 TL 55 TL 1
org 52 TL 52 TL 52 TL 1
biz 52 TL 52 TL 52 TL 1
info 52 TL 52 TL 52 TL 1
us 34 TL 34 TL 34 TL 1
in 40 TL 40 TL 40 TL 1
me 102 TL 102 TL 102 TL 1
tv 110 TL 110 TL 110 TL 1
xyz 45 TL 45 TL 45 TL 1
eu 39 TL 39 TL 39 TL 1
pw 35 TL 35 TL 35 TL 1
kim 55 TL 55 TL 55 TL 1
link 39 TL 39 TL 39 TL 1
site 105 TL 105 TL 105 TL 1
co 110 TL 110 TL 110 TL 1
de 32 TL 32 TL 32 TL 1

Herşey iyi bir alan adı ile başlar!

Alan adı sizin internetteki evinizdir. Alan adınızın bir marka olabileceği gerçeğini unutmayın. Kısa, akılda kalıcı, rahat yazılabilir ve okunabilir olması, web sitenizin ve projelerinizin geleceği açısından önemlidir.

Alan adı, bir web sitesinin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı netinternet.com.tr'dir. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

Sadece alan adı hizmetini almak web sitenizi yayınlamak için yeterli değildir.Sitenizi yayınlamak için site içeriğinizin tutulacağı bir hosting paketine de sahip olmanız gerekmektedir.

Alan adı kaydı en az bir yıl olarak yapılabilir. Bir yıl ve daha uzun süre ile alan adınızı kaydedebilir ve son kullanma tarihi gelmeden yenileme yapabilirsiniz.

Alan adınızın son kullanma tarihi geçer ve yenileme işlemi yapmazsanız alan adınız "Expired" konumunua düşer.Alan adları "Expired" konuma düştükten belirli bir süre sonra silinme periyoduna girer. Silinme periyoduna giren alan adınızı hemen restore edebilmek için yüksek bedeller ödemeniz gerekir.Bu bedel kayıtçı firma tarafından istenen bir bedeldir. Restore için yüksek bir bedel ödemek istemiyorsanız alan adınızı silinme periyodunun tamamlanmasını ve tekrar satın alınabilir duruma gelmesini beklemelisiniz.

Kayıtlı tüm alan adlarınızın bilgilerine müşteri panelinizde alan adları menüsünden ulaşabilirsiniz.

Transfer işlemi iki farklı yol ile yapılabilmektedir. İlki EPP kodu denilen transfer kodu ile yapılan işlemdir. Alan adınızı firmamıza transfer edebilmek için alan adınızı kayıtlı olduğu firmadan EPP Transfer Kodunu alarak bize destek bildirim sistemi üzerinden iletmeniz gerekir. Diğer transfer yolu ise iç transfer işlemidir.Bu transfer işlemi alan adınızı kayıtlı olduğu firmanın kullandığını kayıtçı firmasının bizim kayıtçı firmamız ile aynı olduğu durumlarda geçerlidir. Bu durumda size bizim tarafımızdan bilgi verilir ve karşı firmaya iletmeniz için Customer ID ile e-posta adresi bilgileri size iletilir.Bu bilgiler ile karşı firma işlem yaptığı anda iç transfer işlemi gerçekleşmiş olur.

Alan adınızı firmamızdan farklı bir firmaya transfer edebilmek için EPP kodunuzu Müşteri Panelinizden alabilirsiniz. Panelinizde alan adları bölümü üzerinden kayıtlı alan adlarınızı görebilirsiniz.İlgili alan adının sağ tarafındaki Alan Adı Yönetimi butonu üzerinden alan adı ayarlarına girebilirsiniz. Alan adı yönetim sayfasında Yönetim Araçları menüsü altından EPP Kodu AL butonu ile alan adı transfer kodunuzu alabilir ve bu kod ile farklı bir firmaya doğru transfer işleminizi başlatabilirsiniz.

Eposta Yönlendirme

Tüm epostaları tercih edilen e-posta adresinize yönlerdir.

Ücretsiz Eposta Hesapları

Satın almış olduğunuz alan adlarını ile size 2 adet ücertsiz e-posta hesabı sağlanmaktadır.

Ücretsiz DNS Yönetimi

Alan Adınızla tüm yönetim ayrılacıklarını edinin.Kontor paneli üzerinden ücretsiz olarak dns yönetimi yapabilirsiniz.

Alan Adı Yönlendirme

Alan Adınızı istediğiniz yere ücretsiz olarak yönlendirin. Kontrol paneli üzerinden alan adınızı tercih ettiğiniz bir adrese yönlendire bilirsiniz.

sineer.NET Altyapı

Copyright © 2016 sineer.NET İnternet & Bilişim Hizmetleri. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.