X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hosting Paketi Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz ve Tavsiyeler

AnasayfaYazılarWeb HostingHosting Paketi Seçmeden Önce Nelere...

Merhaba sevgili sineer.NET Kullanıcıları ve ziyaretçileri bugün sizlere web hosting seçimi konusunda yardımcı olacak bilgiler paylaşmak istiyoruz.Hosting, kelimesi  barındırma anlamına gelir ve Web hosting ise web sayfalarının yer aldığı ve sürekli  çalışan bilgisayarlarda barınmasıdır. Web site sayfalarının ve dosyalarının yer aldığı bu  bilgisayarlar,  yüksek teknoloji kullanarak dizayn edilmiş olup kesintisiz ve hızlı hizmet verebilmesi için tasarlanarak  datacenterlarda barındırılırlar.

Hosting Paketi Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz  ?

  • İşletim Sistemi
  • Trafik
  • Web Alanı
  • Veritabanı
  • Subdomain
  • E-mail

Hosting paketleri için işletim sistemi seçimi;

İşletim sistemleri hostingler için Linux ve Windows olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sizin web siteniz .ASP ve .ASPX olarak kodlandıysa Windows hosting paketlerini seçmelisiniz çünkü Linux hostingler .ASP ve .ASPX kodlamasınıdesteklememektedir. Eğer Web siteniz PHP olarak kodlandıysa Linux hosting paketlerininde seçmek gerekmektedir. Ayrıca web siteniz .HTML ile kodlanmışsa  hem Windows hem de Linux işletim sistemleri desteklemektedir.

Hosting alanı nedir ve Nekadar Olmaladır?

Web siteniz için Hosting seçimindeki en önemli unsurlardan birisi de hosting alanıdır.  Hosting alanı web sitenizdeki bulunan kodlama dosyaları, yazı, video ve resimlerin yani web siteniz için gerekli tüm dosyaların saklanacağı alanın genişliğidir. Web sitesinizi oluşturulurken, ihtiyacınızdan fazlası olan web hosting alanına sahip olmak gereksizdir maliyet yaratacaktır. Basit ve fazla içerik olmayacak bir web sitesi için günümüzde 1GB disk alanı yeterli olacaktır ve ortalama web hosting fiyatlarını görüntüleyerek karar verebilirsiniz. Fakat şuan günümüzdeki tekenoloji eskiye göre daha yüksek olduğu için hosting firmaları limitsiz disk barındırma alanı sunabilmektedir ve fiyatlar eskiye nazaran daha uygun olmaktadır. Ücretsiz hosting paketimiz'de 5gb disk alanına sahiptir. Ücretsiz hosting paketimizi görüntüleyin.

Hosting  paketleri için trafik nedir ?

Hosting paketleri için trafik web sitenize anlık olarak girecek olan kullanıcı sayısına bağlıdır. Web Site içeriğiniz ne kadar fazla ise buna bağlı olarak site trafiğiniz de o kadar artmaktadır. Web hoting seçimi yaparken sitenizin hedef kitlesini ve aylık olarak çekeceği trafik tahmini yapılmalı ve en uygun web hosting seçimi yapılmalıdır. Eğer web siteniz tahmin ettiğiniz trafiğin üstüne çıkacak olursa trafik limitleriniz dolduktan sonra web sitenize ulaşım sağlanamaz hosting yöneticiniz web sitenize ek limit sunmaz ise web siteniz kalan günlerde kapalı kalacaktır. Güncellenen hosting paketlerimizin tümünde limitsiz trafik hizmeti sunmaktayız.    Ayrıca ücretsiz web hosting paketimizde siz kullanıcılarımıza limitsiz trafik alanı sunmaktayız.

Hosting paketleri için veritabanı ;

Web siteniz .ASP, .ASPX veya PHP alt yapısı ile kodlanmış ise veritabanı bağlantısına ihtiyaç duyacaktır. Veritabanları birbirleri ile bağlantılı verilerin depolandığı alandır. Web Siteniz her görüntülendiğinde içerikler veri tabanından kolayca çekilir ve bu şekilde hem zaman kaybı önlenir hem de verilerin düzenli bir şekilde oluşturulması sağlanır. Eğer PHP tabanlı bir websiteniz var ise MySQL veritabanı özelliği olan bir hosting paketi seçmeniz gerekmektedir. Web Site yazılımınız  .ASP ve .ASPX ise hosting  paketi seçimini MsSQL özelliği olan bir hosting paketinden olmalıdır.

Subdomain ve E-postalar;

Web sitenizin  ana domainin altında oluşturulacak olan domainlere (subdomain.anadomain.com) Subdomain denir. Subdomain için limit sayısını web projenizin ihtiyaçlarına  göre seçmelisiniz, 'blog.anadomain.com” ya da “forum.anadomain.com” olarak farklı projeler düşünerek bir web sitesi açıyorsanız, alacağınız hosting paketindeki subdomain sayısı da bu bağlamda yeterli olacak şekilde seçilmelidir. Limitsiz subdomain'li hosting paketlerini görüntüleyin.

E-mail;

Alan adı uzantılı özel e-mail adresleri hosting paketiniz içinde belirli limitler ile veya limitsiz olarak sunulmaktadır, genelde spam hesasplar oluşturulmasın diğe hosting firmaları limitlerle kısıtlamaktadır. Limitsiz e-mail hesabı oluştura bileceğiniz hosting paketleri için tıklayınız.

Ücretsiz web hosting paketimizi incelemek ister misiniz? Ücretsiz web hosting paketlerimiz ile sizde başlangıç seviyesi iseniz hem denemek hemde projelerinizde başlangıç adımı olarak sineer.NET ücretsiz hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. Ücretsiz web hosting blog yazımız için tıklayınız.


Top