X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hosting SMTP Ayarları Nedir?

AnasayfaYazılarWeb HostingHosting SMTP Ayarları Nedir?

Hosting  paketlerimiz için geçerli olan SMTP bilgileri aşağıdaki gibidir.

Sunucu: mail.alanadiniz.com
Kullanıcı Adı: cPanel'den açtığınız e-posta adresi
Şifre: E-posta adresinin şifresi
Şifreleme: Hiçbiri Bağlantı Noktası: 587

AutoTLS ayarı varsa mutlaka kapalı olmalıdır.

Eğer bu şekilde çalışmazsa aşağıdaki şekilde düzenleyerek tekrar denemenizi rica ederiz.

Şifreleme: SSL
Bağlantı Noktası: 465

İyi çalışmalar dileriz.

Elektronik posta gönderme protokolü (Simple Mail Transfer Protocol), bir e-posta göndermek için sunucu ile istemci arasındaki iletişim şeklini belirleyen protokoldür. Farklı işletim sistemleri için geliştirilmiş e-posta protokolleri vardır. Bu protokollerinin SMTP'ye geçit yolu(gateway) vardır. SMTP, Aktarım Temsilcisi (Mail Transfer Agent,MTA) ve Kullanıcı Temsilcisi(Mail User Agent,MUA) yazılımları arasındaki iletişimi sağlar. TCP'nin üst katmanında çalışır.

Sadece e-posta yollamak için kullanılan bu protokolde, basitçe, istemci bilgisayar SMTP sunucusuna bağlanarak gerekli kimlik bilgilerini gönderir, sunucunun onay vermesi halinde gerekli e-postayı sunucuya iletir ve bağlantıyı sonlandırır.

E-posta almak için POP3 ya da IMAP protokolü kullanılır.

Ücretsiz hizmet veren büyük e-posta hizmet sağlayıcıları da SMTP ve diğer e-posta gönderim ve kontrol protokollerini desteklemeye başlamışlardır.

Outlook, Eudora, Kmail, Thunderbird, Evolution, Sylpheed gibi e-posta istemcileri, e-postalarınızı gönderilmek üzere sunucunuza iletirken SMTP hizmetinden faydalanırlar.

465 ve 587 numaralı portlar SMTP sunucusu için ayrılmıştır. Türkiye'de erişim sağlayıcılar 465. portu kapattığı için 587. port üzerinden bu hizmet sunulmaktadır.


Top